Ilustrační příběh – part time

Nejtypičtějším spolupracovníkem na part time je v týmu ProfiFP.cz student vysoké školy. Tento typ spolupráce je také možné zvolit v případě, že poradce ještě určitou dobu vykonává svou původní činnost a na full time spolupráci přejde po zapracování za 3 až 6 měsíců.

Každý poradce absolvuje vzdělávání, ve kterém se naučí orientovat ve finančních produktech a jejich použití, zdokonalí se v prezentačních, komunikačních a obchodních dovednostech a osvojí si timemanagement a organizační schopnosti.

Když toto vše zvládne, pak se jeho provizní příjem nejčastěji pohybuje mezi 10 až 30 tisíci korun. Zároveň si sám volí pracovní dobu.

I v případě spolupráce na part time je poradce rovnocenný partner pro kolegy z ProfiFP.cz. Při hodnocení práce nerozhoduje množství času stráveného v kanceláři, ale výsledky konkrétních činností. Například pro studenty je to, vzhledem k jejich časovým možnostem,  jedna z mála šancí, jak se stát plnohodnotnou součástí určitého pracovního týmu již během studia.

Ani kariérový postup není při spolupráci na part time vyloučený. V případě dlouhodobě dobrých výsledků je možné dosáhnout pozice manažera (při jejím dosažení je nutný přechod na full time spolupráci).

Pro studenta je to zajímavá možnost, jak se vyhnout obtížnému shánění dobré práce po skončení studia. Pro pracujícího člověka hledajícího nové výzvy je tato forma spolupráce atraktivní příležitostí, která nevyžaduje radikální řešení v podobě okamžitého ukončení stávajícího zaměstnání.
TOPlist